"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM PIÓRA…"
III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO

Dnia 23 marca w Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej został rozstrzygnięty szkolny konkurs kaligraficzny. Była to już jego trzecia edycja.

Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem . W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 17 uczniów z klas IV-VI. Jego cele to: rozbudzanie umiejętności kształtnego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozpowszechnianie sztuki kaligrafii. W tej edycji, w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, uczniowie mieli za zadanie przepisać ręcznie dowolny wiersz o ojczyźnie. Ocenie podlegały: płynność pisma, estetyka połączeń literowych,, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, kompozycja, staranność i oryginalność elementów graficznych.

Tegoroczną, niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się uczennica klasy V - Julia Błaż. Wyróżnienia otrzymały: Marcelina Dołęgowska ( kl. V),Oliwia Dołęgowska ( kl. VI ), Karolina Kwiatkowska ( kl. VI), Jagoda Tomkowicz (kl. VI).

Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie.

Organizator konkursu: Marta Matusz- nauczyciel języka polskiego