Dnia 8 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie gościliśmy grupę przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Haczowie. Dzieci z grupy IV „Ufolukdów” przybyły do nas pod opieką nauczycieli, którzy doskonale przygotowali dzieci na wizytę w bibliotece. Maluchy wcześniej zostały poinformowane przez wychowawców, na czym polegają obchody Tygodnia Bibliotek.

Podczas spotkania Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z działalnością biblioteki oraz z pracą bibliotekarza. Dzieci poznały zasady zapisów do biblioteki i sposoby korzystania z zasobów bibliotecznych. Przedszkolaki z radością oglądały przygotowaną wystawkę książkową i chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące zasad poszanowania wypożyczanych książek.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja bajek edukacyjnych zatytułowanych „Kolory” oraz „Naciśnij mnie”, które mogą być doskonałą formą zabawy w gronie rodzinnym.

Panie bibliotekarki wyjaśniły także dzieciom na czym polega udział w projekcie „Mała książka-wielki człowiek, obecnie realizowany w naszych bibliotekach, który od września będzie skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
Dzieci wykazały duże zainteresowanie książką, głośnym czytaniem rymowanek i zabawą z książką w bibliotece, zachowując przy tym dyscyplinę i kulturę osobistą, zasługującą na najwyższe słowa uznania.

Na koniec dzieci sprawiły nam miłą niespodziankę, dziękując i składając przepiękne życzenia z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Bibliotekarza.

Dziękujemy dzieciom za najpiękniejsze i najsłodsze życzenia, szczery uśmiech, taki, który tylko dziecko ofiarować potrafi. Dziękujemy Paniom wychowawczyniom i rodzicom za żywą współpracę z biblioteką.

Grażyna Serafin