W dniu 22 października z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej filia w Jasionowie odbyło się spotkanie ze znanym i kochanym przez dzieci pisarzem Panem Wiesławem Drabikiem. Z racji że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem odbyło się ono na Sali Domu Ludowego w Jasionowie.

Wiesław Drabik urodził się w Krakowie i tam ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą z zawodu jest inżynierem chemikiem. Tworzenie bajek dla dzieci zaczęło się od przypadku. Jego córka, miała zadaną pracę domową - napisać wiersz o wiośnie i zapomniała jej odrobić. Pan Wiesław „na poczekaniu” wymyślił córeczce wierszyk, który wszystkim bardzo się spodobał. Wkrótce autorowi zaproponowano napisanie książki o smoku i tak powstała "Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków".

Książki Wiesława Drabika to pięknie ilustrowane, pouczające i pełne humoru wierszowane bajeczki dla dzieci. Autor opowiadał dzieciom jak powstają jego dzieła oraz czytał fragmenty bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek a mali czytelnicy prześcigiwali się w odpowiedziach. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki, kto uzbierał ich najwięcej otrzymał w nagrodę książeczkę wraz z dedykacją pisarza.

Spotkanie minęło bardzo szybko w miłej, i wesołej atmosferze, Pan Wiesław chętnie odpowiadał na pytania dzieci rymując przy tym „jak z nut”. Na koniec była okazja do zakupu książek z dedykacją i autografem pisarza.

Jestem przekonana, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż już tego samego dnia mali czytelnicy przychodzili do biblioteki po książeczki Pana Wiesława.