Złote Gody to wyjątkowy i niecodzienny jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykła rocznica, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. W niedzielę 2 sierpnia 2020 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyła się uroczystość, na którą zaproszono 26 par Dostojnych Jubilatów Pożycia Małżeńskiego

Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał aktu dekoracji medalami „ Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, oraz złożył życzenia i gratulacje zaproszonym małżeństwom.
Jubilatom najserdeczniejsze życzenia, gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania za wspólne przeżyte lata złożył również obecny na uroczystości Pan Adam Śnieżek Poseł na Sejm RP. Ciepłe słowa również do Jubilatów skierowała Pani Małgorzata Nowicka Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Haczowie. Za pięćdziesięcioletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni: Państwo Gizela i Stanisław Bąk, Państwo Maria i Władysław Bluj, Państwo Izabela i Zbigniew Cwynar, Państwo Teresa i Zdzisław Drelinkiewicz, Państwo Stanisława i Bolesław Filak, Państwo Czesława i Józef Jagusztyn, Państwo Czesława i Edward Jakiel, Państwo Zofia i Stanisław Kielar, Państwo Maria i Bronisław Kielar, Państwo Zofia i Bogusz Koczela, Państwo Maria i Bolesław Kwolek, Państwo Ewa i Kazimierz Konieczni, Państwo Jadwiga i Andrzej Leń, Państwo Urszula i Kazimierz Madej, Państwo Aleksandra i Zygmunt Mikosz, Państwo Alicja i Józef Nieznańscy, Państwo Anna i Andrzej Piwońscy, Państwo Alfreda i Stanisław Potoczni, Państwo Maria i Władysław Prorok, Państwo Krystyna i Zbigniew Rysz, Państwo Władysława i Antoni Sowa, Państwo Barbara i Adam Szuba, Państwo Czesława i Adam Śnieżek, Państwo Danuta i Adam Tabisz, Państwo Helena i Marian Ziomek, Państwo Zofia i Edward Żurak.

Uroczystość uświetnił zespół „Optymiści”, który zachęcał do wspólnej biesiady ograniczonej ze względu na stan epidemiologiczny. Miłym akcentem był toast, wzniesiony za zdrowie i pomyślność Dostojnych Jubilatów. Mimo obostrzeń Jubileusz przebiegł w miłej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości.

Drogim Jubilatom gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych, tak doniosłych rocznic w zdrowiu, szczęściu rodzinnym oraz pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

"Abyście dalej szli przez życie,
trzymając się mocno za ręce,
zawsze uśmiechnięci,
zawsze razem,
zawsze pewni swoich uczuć.
Niech los Wam sprzyja, niosąc powodzenie."