Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie wraz z filiami po raz kolejny bierze udział w projekcie „Mała książka Wielki Człowiek”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3do 6 lat po odbiór wyprawek do wszystkich bibliotek na terenie gminy Haczów, które posiadają wyprawki i inne niespodzianki dla małych czytelników.

Opis projektu:

ilustracja - zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencieKażde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory dzięki akcji Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko o 300 tys. przedszkolaków!