„Wyjątkowy człowiek jest jak czterolistna koniczyna”

Gala rozdania nagród Wójta Gminy Haczów

 

„Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji, niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi” – tymi słowami przywitała Pani Dyrektor Joanna Kaczor wyjątkowych gości, którzy przybyli na uroczystość rozdania nagród Wójta Gminy Haczów do SP im. gen. B. Prugara – Ketlinga w Trześniowie. Uczniowie tej placówki pod kierunkiem nauczycieli humanistów przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny w baśniowej konwencji opierającej się na dyspucie Królowej Szkoły i towarzyszących jej Duchów Opiekuńczych o tym, co można by było ofiarować w prezencie najlepszym uczniom naszej gminy. Przedstawieniu tego, co w życiu każdego młodego człowieka powinno być istotne, towarzyszyły występy wyjątkowych uczniów prezentujących swe talenty: muzyczne, taneczne, sportowe i kulinarne. Królowa Szkoły, godząc ostatecznie poróżnione Duchy Opiekuńcze Szkoły, stwierdziła, że każdy podarunek, który noszą w sercu przyda się młodym ludziom w życiu. Dlatego też najlepsi uczniowie z każdej szkoły oraz ich dyrektorzy otrzymali w darze symboliczne serca z nazwą ponadczasowej wartości: sport, ekologia, nauki ścisłe, kultura, dobroć.
 

W części właściwej uroczystości Pan Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel oraz Pani Dyrektor SAPO wręczyli najlepszym uczniom z każdej szkoły nagrody rzeczowe, a najlepszym klasom – nagrody pieniężne.
 

Wśród najzdolniejszych, którzy dumnie reprezentowali poszczególne szkoły działające na terenie naszej gminy znaleźli się: Wiktoria Mazur i Emilia Przybyło ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, Wiktoria Kwolek z Jabłonicy Polskiej, Amelia Przybyła z Jasionowa, Natalia Śnieżek ze Szkoły w Malinówce, Amelia Zubik ze Szkoły w Trześniowie oraz Gabriel Buczkowicz reprezentujący Szkołę Podstawową we Wzdowie.
 

Tytuł „Najlepszej Klasy” w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole w Haczowie, Malinówce i Trześniowie otrzymały klasy VI natomiast w pozostałych szkołach najlepsze okazały się klasy IV – w Jasionowie i we Wzdowie oraz klasa V w Jabłonicy Polskiej. Otrzymana nagroda pieniężna, którą odebrali przewodniczący wzorowych klas wraz z Dyrektorami Szkół z pewnością umożliwi uczniom wspólne, atrakcyjne spędzenie czasu
 

Dużą niespodzianką, aczkolwiek bardzo przyjemną, okazało się również docenienie sukcesu finalistki MasterChefa Juniora - Ewy Ziemiańskiej dodatkową nagrodą ufundowaną przez Pana Wójta.
 

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zostali ugoszczeni. Na pożegnanie zaś Dyrektorzy szkół oraz Pan Wójt i Pani Kierownik SAPO otrzymali wyhodowane przez P. Dorotę Ladzińską czterolistne koniczyny.
 

„Niezmiernie było miło, tak żal, że się skończyło. Za rok znów w innej szkole, nie w trudzie i w mozole, spotkamy się ponownie, nagrodzić uczniów godnie”.
 

Dziękuję serdecznie całemu zespołowi, z którym mogłam przygotować tę wspaniałą uroczystość, będącą pochwałą nauki: P. Dyrektor – Joannie Kaczor, P. Dorocie Ladzińskiej, P. Annie Wermińskiej-Smoleń, P. Magdalenie Kruczek, P. Joannie Szurlej, P. Bogusławowi Malinowskiemu oraz wszystkim uczniom, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem podeszli do zaprezentowania się na szkolnej scenie.
 

Małgorzata Knurek