W minionym roku szkolnym w naszym przedszkolu w Trześniowie zorganizowano szereg akcji charytatywnych:
 

  1. Szlachetna Paczka- już po raz czwarty przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę .Zebraliśmy prawie 2000zł, za które zostały zakupione: nowa kuchenka gazowa, czajnik elektryczny, używany laptop i kosiarka spalinowa. Pozostałe pieniądze wydano na środki chemiczne i spożywcze. Wiele też rzeczy przynieśli rodzice i inni darczyńcy. Zawieźliśmy do wybranej rodziny w sumie 43 paczki. W zbiórce wzięli udział rodzice, nauczyciele, obsługa przedszkola, osoby zaprzyjaźnione z zewnątrz, a także sami przedszkolacy, których praca była bezcenna. Do pomocy przyłączyło się również Przedszkole Samorządowe w Haczowie ;
  2. WOŚP- W tym roku pierwszy raz graliśmy z orkiestrą WOŚP-u. Mieliśmy puszkę stacjonarną do której każdy mógł wrzucić pieniążek. Zbieraliśmy dość krótko, bo niespełna dwa tygodnie, ale i tak uzbierała się kwota 476zł, 27gr. Wspierała nas też Szkoła Podstawowa w Trześniowie. Myślę, że jest to nasza mała „cegiełka pomocy" dzieciom chorym.
  3. Przez cały miesiąc luty zbierane były nakrętki – pomoc dla chorego chłopca z Humnisk, a w miesiącach kwiecień- czerwiec, dla chłopca z Haczowa.
  4. Dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wystawiliśmy na LICYTACJĘ DLA KUBUSIA ZWIERZCHOWSKIEGO obrazy naszych przedszkolaków. Razem z dziećmi wystawił swoje prace mój syn Radek. Obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i wszystkie zostały sprzedane. Dzięki tej akcji na konto Kubusia powędrowało 530 zł
     

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania uwrażliwiają nas na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dlatego chętnie uczestniczymy i włączamy się w takie przedsięwzięcia.
 

Beata Boczar