logotypy

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD) - Podprogram 2020

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej oraz osiągające dochody nie przekraczające 220% kryterium dochodowego z ustawy o pomocy społecznej, tj. 1 542,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 161,60 zł w przypadku osoby w rodzinie, mają możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) - Podprogram 2020.

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia osobom potrzebującym poprzez cykliczne przekazywanie paczek żywnościowych oraz umożliwienie udziału w warsztatach kulinarno – żywieniowych oraz edukacyjnych dotyczących wzmocnienia samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

W okresie realizacji Podprogramu 2020 planuje się wydawanie następujących produktów żywnościowych: artykuły warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy), artykuły skrobiowe (makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane), artykuły mleczne (mleko UHT, ser), artykuły mięsne i rybne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet drobiowy, filet z makreli w oleju), cukier biały, miód nektarowy, tłuszcze – olej rzepakowy, fasolka po bretońsku.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2020 jest otrzymanie skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Haczowie, które wydawane jest na podstawie oświadczenia wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość osiąganych dochodów netto przez wszystkich członków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. tj. odcinki z emerytury, renty, zaświadczenie o wynagrodzeniu netto z zakładu pracy, oświadczenia o dochodach dorywczych, zaświadczenie o wysokości wypłaconych zasiłków chorobowych, itp. z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.