W czwartek zespół MAK+ zawitał na piękne Podkarpacie, żeby wręczyć nagrodę Pani Bożenie Krępulec, która zwyciężyła w konkursie MAK+ na wprowadzenie 4 milionowego egzemplarza do Bazy Centralnej MAK+./MAK+ - jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. W spotkaniu wzięły udział także Panie bibliotekarki z gminy Haczów oraz sołtys, którzy oczywiście byli bardzo dumni ze zwycięstwa Pani Krępulec w ogólnopolskim konkursie.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy regionalnym poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy. Rozmowy skupiły się na kulturze i tradycjach regionu oraz staraniach, żeby pamięć o nich nie zaginęła. W ramach zachowania dziedzictwa kulturowego postanowiono odtworzyć zwyczaje i tradycje weselne w postaci widowiska "Trześniowskie Wesele". W spektaklu odtworzono ludowe przyśpiewki, zwyczaje, stroje i miejscową gwarę. Dzięki utrwaleniu widowiska na płytach DVD młode pokolenia mają okazję poznawać kulturę i zwyczaje swoich przodków.

Jednak najważniejszą osobą tego wieczoru była nasza laureatka. Pani Bożena jest bibliotekarką z wieloletnim stażem odznaczoną przez prezydenta RP złotym medalem za wieloletnią służbę na rzecz kultury. Na co dzień dzieli swój czas pracy pomiędzy filie w Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie mieszczące się w Trześniowie oraz Wzdowie. Jej prawdziwą pasją są haft i szydełkowanie. W bibliotece można podziwiać wykonane przez nią serwetki, haftowane ocieplacze do jajek, czy kwiaty. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z czytelnikami, którzy chętnie przychodzą do niej na lekcje szydełkowania.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie i dziękujemy za niezwykle miłe przyjęcie.