W niedzielę 18 stycznia 2015r. wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie zorganizowaliśmy kolejną akcję charytatywną „dla Grzegorza”  w parafii Turaszówka.

Zbiórkę do puszek przy kościele przeprowadzili nauczyciele i młodzież ZSP nr 5, a chór koncertował w czasie dwóch mszy  i bezpośrednio po nich. W przerwie między koncertami na poczęstunek do szkoły chórzystki i opiekunów zaprosił pan dyrektor Marek Kubit, który był jednym z pomysłodawców i wraz ze swoimi nauczycielami współorganizatorem akcji.

Przed wyjazdem z Turaszówki drugi raz gościliśmy w szkole, dziewczęta miały możliwość zwiedzenia całego budynku.

Panu dyrektorowi, nauczycielom i uczniom „Elektryka” za wszystko serdecznie dziękujemy, jednocześnie gratulujemy im zdobycia V miejsca w Polsce i I miejsca w województwie podkarpackim wśród szkół ponadgimnazjalnych technicznych. Szczególne podziękowania kierujemy do księży pracujących w Turaszówce za pomoc i dobre słowa, które pani Marta i chórzystki usłyszały w kościele. Jednak najbardziej dziękujemy mieszkańcom Turaszówki za ciepłe przyjęcie, gromkie brawa i za ofiarność, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Grzegorz Sobota