Już po raz szósty w Zespole Szkół w Jasionowie odbył się KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.

Organizatorem tego konkursu jest Pani Jolanta Nycz. W jury zasiadły: Dyrektor Zespołu Szkół Pani Beata Pańko oraz Panie Grażyna Balawajder i Donata Rozum. W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas „0” - V.

W młodszej grupie wiekowej uczniów klas „0”, I i II pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I Marika Duplaga , która zaśpiewała kolędę „Gdy Śliczna Panna”. Wyróżnienie wywalczyły: Oliwia Konieczna z klasy I, która zaprezentowała pastorałkę „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” oraz Katarzyna Urban z „0”, która wykonała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

W starszej grupie wiekowej uczniów klas III, IV i V pierwsze miejsce zdobyła Natalia Filak z klasy V, która wzruszyła wszystkich słuchaczy „Kolędą dla nieobecnych”. Wyróżniony przez jury został Gabriel Kruczek, który zaśpiewał kolędę „Jezusa narodzonego” i Miłosz Konieczny za kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Obaj chłopcy są uczniami klasy IV.

W odświętny nastrój wprowadził zgromadzonych Marcin Masłyk - uczeń V klasy, który wykonał na saksofonie kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.