Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

W Zespole Szkół w Jasionowie zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 30 stycznia po raz kolejny w naszej szkole zrobiło się gwarno, bo Babcie i Dziadkowie chętnie skorzystali z zaproszenia i zjawili się, aby zobaczyć, co ich wnukowie przygotowali dla nich.  A było co oglądać.

Panie: Katarzyna Graboń, Grażyna Balawajder, Elżbieta Knurek i Teresa Czapor, pracujące z dziećmi z klas 0 - III dwoją się i troją, aby przygotować ciekawy program artystyczny, który zadziwi Kochanych Gości,  rozśmieszy i przyniesie radość z obcowania z wnukami, które w swój występ wkładają dużo serca. Były więc wiersze i piosenki przepełnione miłością, inscenizacje i przedstawienia, które potrafiły rozbawić do łez.

Jak co roku, tak i teraz miłych gości powitała ciepło Pani Beata Pańko Dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie i życzyła długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i miłości. Gratulowała udanych i  utalentowanych aktorsko wnuków.

W imieniu wszystkich Babć i Dziadków na ręce Pani Dyrektor złożył podziękowania Pan Mieczysław Warchoł.

Aby zintegrować Gości i stworzyć rodzinną atmosferę rodzice przygotowali słodki po częstunek. Kawa i ciasto sprzyjały miłym pogawędkom.