W dniu 9. listopada w Trześniowie odbyły się uroczyste obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Zaproszeni goście oraz zebrani mieszkańcy prowadzeni przez poczty sztandarowe OSP w Trześniowie oraz Zespołu Szkół w Trześniowie przeszli spod budynku szkoły pod Pomnik Ofiar Poległych w I Wojnie Światowej i Wojnie Bolszewickiej.

Modlitwę za poległych poprowadził Ks. Proboszcz Witold Szmyd, złożono również wieńce oraz zapalono znicze. Następna część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym, gdzie młodzież oraz dzieci z Zespołu Szkół w Trześniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli program artystyczny, nawiązujący do wydarzeń sprzed wieku. Kolejne "stacje pociągu do wolności" wiodły od dramatycznych wydarzeń rozbiorów Polski i lat niewoli aż do radosnego odzyskania niepodległości. Towarzyszyły mu pieśni patriotyczne oraz występy taneczne.

Uroczystość była również okazją do wręczenie odznaczeń. Brązowym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju" została wyróżniona Pani Alina Prorok - Dyrektor Zespołu Szkół w Trześniowie. Złotą Odznakę "Za zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego" oraz Srebrną Odznakę "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych" otrzymał ppłk Marek Staroń - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dominik Kaszuba