22 maja 2015r Biblioteka Publiczna w Malinówce zorganizowała dla dzieci z oddziału przedszkolnego spotkanie z bohaterem książek dla dzieci -żółwikiem Franklinem. Postać sympatycznego, zielonego żółwia powstała w 1986 r. w Kanadzie. Stworzyły go autorka Paulette Bougeois i ilustratorka książek Brenda Clark.

Malinówka

Czekając na przybycie Franklina, dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni oraz zapoznać się gdzie w bibliotece znajdują się książki dla dzieci. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Wkrótce do biblioteki zawitał oczekiwany gość. Przywitał się z przedszkolakami, odpowiedział na dziecięce pytania i przeczytał im historyjki o swoich przygodach. W ramach rewanżu dzieci, zaśpiewały Franklinowi piosenki oraz zaprosiły go do wspólnej zabawy w kółeczku.

Na zakończenie spotkania z sympatycznym żółwikiem, dzieci obiecały wykonać Franklinowi portrety i dostarczyć je przy następnej wizycie w bibliotece.

Wzdów

W czwartek 21 maja Franklin odwiedził filię we Wzdowie.

Dzieci z klasy I przyszły na spotkanie pod opieką pani wychowawczyni, zaznajomiły się z biblioteką ,zasadami poszanowania książki, podpisały własnoręcznie obietnice czytelnika. Wysłuchały treści książeczki „Franklin i książka z biblioteki” i rozmawiały o przygodach Franklina z zagubioną lekturą. Podczas dyskusji wszedł oczekiwany gość. Dzieci z zapartym tchem patrzyły na pluszowego gościa, każde dziecko uścisnęło łapkę żółwika , pozowały z nim do zdjęcia a później rysowały portret żółwika Franklina.

Trześniów

Na spotkanie z Franklinem 25 maja do biblioteki do Trześniowa przyszły dzieci z klasy I i II wraz z paniami wychowawczyniami. Było krótkie zapoznanie z biblioteką, zasadami poszanowania książki. Dzieci ciepło przywitały żółwika Franklina. Wysłuchały w skupieniu książeczki „ Franklin i książka z biblioteki”, a ponieważ było to tuż przed Dniem Mamy Franklin podpowiedział w innej książce pt. „Franklin mówi „kocham cię” jaki prezent najbardziej ucieszy każdą mamę. Było wesoło . Miłe spotkanie dzieci z Franklinem zakończyło się zrobieniem wspólnych pamiątkowych zdjęć oraz obietnicą złożoną przez dzieci żółwikowi, że będą czytać dużo książek i odwiedzać często bibliotekę.