9 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Jasionowie odbył się GMINNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO „W KRĘGU POEZJI MARII KONOPNICKIEJ” zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Teresę Czapor, p. Grażynę Balawajder i p. Elżbietę Knurek. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III edukacji wczesnoszkolnej wyłonieni podczas SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

Uczestnicy KONKURSU:

Szkoła Podstawowa w Jasionowie : Milena Smoleń i Oliwier Omachel.
Szkoła Podstawowa we Wzdowie : Aleksandra Bukład i Filip Sobczyński.
Szkoła Podstawowa w Haczowie: Weronika Wasylewicz i Filip Ryba.
Szkoła Podstawowa w Trześniowie: Amelia Zubik i Miłosz Ziemiański.
Szkoła Podstawowa w Malinówce: Emilia Kwolek i Kamil Siedlecki.


Uczniowie Szkoły Podstawowej ZS w Jasionowie Milena Siwak i Szymon Bąk z klasy III przygotowali ilustracje w oparciu o wiersze z książki Marii Konopnickiej „Na jagody”.

Jury w składzie: p. Dorota Filak - polonistka gimnazjum w Jasionowie, p. Grażyna Serafin - pracownica Publicznej Biblioteki w Jasionowie oraz p. Renata Konieczna - bibliotekarka w ZS w Jasionowie miały twardy orzech do zgryzienia. Mali artyści bardzo sumiennie przygotowali się do występu i wypadli wspaniale. Panie najchętniej nagrodziłyby wszystkich uczestników, ale jak to bywa w każdym konkursie, należało wyłonić najlepszych.

W gronie trzech wyróżnionych osób znalazły się: Milena Smoleń, która recytowała wiersz „Pranie”, Weronika Wasylewicz z wierszem „Stefek Burczymucha” oraz Kamil Siedlecki, który również przedstawił „Stefka Burczymuchę”.

Wszyscy wspaniali, młodzi artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami. Organizatorki konkursu złożyły podziękowania swoim koleżankom z edukacji wczesnoszkolnej za trud przygotowania swoich podopiecznych do popularyzowania twórczości naszej Wielkiej Polki - Marii Konopnickiej.

Trzeba mieć nadzieję, że dzięki takim konkursom dzieci chętniej będą sięgać po książki i pielęgnować język ojczysty.