8 listopada 2015 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jasionowie mieszkańcy Jasionowa oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać Koncertu Muzyki Sakralnej. W programie znalazły się znane arie i pieśni, m. in. J. S. Bacha, A. Vivaldiego, G. Cacciniego, F. Shuberta, S. Rachmaninowa, C. Francka, C. Saint-Saensa, G. Verdiego. W wykonaniu artystek z Lublina Małgorzaty Rudnickej ( sopran) i Karoliny Hordyjewicz (akompaniament). Koncert prowadził pan dr. Mariusz Kaznowski. Przybliżył on słuchaczom sylwetki kompozytorów oraz okoliczności powstania wykonywanych utworów. Odbyło się również uroczyste poświęcenie odnowionych Stacji Drogi Krzyżowej, poświęcenia dokonał proboszcz parafii Jasionów ks. Władysław Pucia.

Stowarzyszenie Razem dla Jasionowa podjęło trud odnowienia zabytkowych Stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się w Kościele Parafialnym w Jasionowie. Są to cenne i piękne grafiki(litografia) pochodzące z XIX wieku które były w bardzo złym stanie i wymagały pilnej konserwacji. Konserwacji dokonała pani Beata Wirowska ( konserwator papieru z Rzeszowa). Stowarzyszenie Razem dla Jasionowa dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli to dzieło i pomogli zrealizować renowację Drogi Krzyżowej.

odnowiona stacja drogi krzyżowejKoncert Muzyki Sakralnej był zwieńczeniem i uroczystym zakończeniem renowacji zabytkowych Stacji Drogi Krzyżowej. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Razem dla Jasionowa wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Uczestnicy Koncertu mieli wyjątkową okazję wysłuchania muzyki klasycznej w wykonaniu artystek:

Małgorzata Rudnicka – wokalistka, dyrygentka Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na wydziale Wokalno-Aktorskim. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie; prowadziła zajęcia dydaktyczne w Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Lublinie oraz w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest dyrygentem Chóru Św. Cecylii w Parafii pw. Św. Stanisława BM w Lublinie. Brała udział w licznych kursach, festiwalach oraz konkursach wokalnych.

Karolina Hordyjewicz – fortepian. W 2004 ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku podjęła pracę pianisty w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczynając równolegle nauczanie gry na fortepianie w szkołach muzycznych im. T. Szeligowskiego oraz K. Lipińskiego. Brała udział w licznych kursach i konkursach zarówno kameralnych, jak i pianistycznych. Jako solistka wykonywała min. koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna z orkiestrą Filharmonii Białostockiej. 

Grzegorz Filak