Uczennice klas II i III Gimnazjum w Trześniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki Pani Doroty Ladzińskiej wykonały prace na konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie pt. ,, Pamiątka z Regionu Brzozowskiego z elementami i wzorami kultury ludowej".

Prezes Stowarzyszenia – Pani Małgorzata Chmiel zaprosiła wszystkich jego uczestników na spotkanie, które odbyło się 30 IX br. w Starostwie Powiatowym w Brzozowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, a także Pani Dyrektor Banku Zachodniego WBK SA Oddział w Krośnie, który sprawował patronat medialny nad konkursem. Można było obejrzeć wystawę prac konkursowych, wystawę ilustracji do bajek wykonanych przez ilustratora Pana Bogusława Kubala, a także posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego ,,Mansarda" z Niebocka. Zwieńczeniem spotkania było podsumowanie konkursu i rozdanie nagród.

Uczennica klasy II Gimnazjum w Trześniowie - Patrycja Niemczyk zajęła III miejsce, za które otrzymała w nagrodę radiomagnetofon, uczennica klasy III Małgorzata Hebda otrzymała wyróżnienie i w nagrodę radio turystyczne. Pozostałe dziewczynki: Aleksandra Bogaczewicz, Weronika Głąb i Katarzyna Kołodziejczyk otrzymały dyplomy za udział i nagrody książkowe w postaci pięknych albumów.