W niedzielę 30 sierpnia w Domu Ludowym w Jasionowie zorganizowana została akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych pod hasłaem "Pomóż Romanowi i Innym!". Serdecznie dziękujemy za tak liczne zainteresowanie akcją, potencjalnym dawcom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wydarzenia. Wierzymy, że będzie można dzięki temu pomóc wielu osobom, dla których to często ostatnia nadzieja na powrót do zdrowia.

Poniżej publikujemy podziękowanie od organizatora - fundacji DKMS.

Szanowni Państwo,

Pragnę Państwu bardzo serdecznie podziękować za nieocenione wsparcie przy nagłaśnianiu akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku dedykowanej Panu Romanowi Kukulińskiemu oraz innym potrzebującym.
Wczoraj w Jasionowie zarejestrowało się równo 350 potencjalnych Dawców szpiku oraz zebrano 5945zł. Wszystkie środki zostaną przekazane na pokrycie kosztów przebadania materiału genetycznego osób, które się zarejestrowały na akcji.
Jest to niesamowity wynik J W organizację akcji włożono bardzo duży pracy, co jak widać wspaniale przełożyło się na ilość zarejestrowanych potencjalnych Dawców.
Bez Państwa pomocy nie byłoby to możliwe. Rola edukacji jest przy tego typu akcji niezwykle ważna, a dzięki artykułom, które się ukazały każdy mógł przeczytać na temat bycia Dawcą oraz zapoznać się z metodami pobrania.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Mateusz Łachacz