W świątecznej atmosferze 15 grudnia 2015 r. odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Haczowie. Coroczne spotkanie jest kontynuacją pięknej tradycji świątecznej, okazją do spotkania integracyjnego, służy wzmocnieniu więzi emocjonalnych miedzy ludźmi tworzącymi wspólnotę naszego Stowarzyszenia.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni WTZ wraz z rodzicami i opiekunami oraz pracownicy placówki prowadzącej rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Besko – Mariusz Bałaban, Ks. Proboszcz Adam Zaremba, Ks. Prałat - Kazimierz Kaczor, wikariusz Haczowkiej Parafii – Ks. Sławomir Wałczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie – Agnieszka Zygarowicz, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Iwoniczu – Tomasz Półchłopek, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mieczysława Wasylewicz oraz Zarząd Stowarzyszenia na czele z wieloletnią Przewodniczącą – Panią Urszulą Madej. Zaproszonych gości i wszystkich zebranych przywitał Kierownik Warsztatu – Tomasz Bok, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz podziękowanie pracownikom WTZ za zaangażowanie w przygotowanie spotkania.

Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez Ks. Prałata Kazimierza Kaczora uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Tradycyjny świąteczny poczęstunek połączony ze wspólnym kolędowaniem wprawił wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia pełen uroku i radości oraz optymistycznego nastawienia do nadchodzącego Nowego Roku. Cieszymy się, że również w tym roku mieliśmy przyjemność cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Mamy nadzieję na kolejne spotkania integrujące społeczność Stowarzyszenia działającego na rzecz osób pokrzywdzonych przez los.

Spotkanie Wigilijne to dla nas czas refleksji oraz podsumowania działań, które każdy z nas zaplanował w kończącym się roku. Realizowaliśmy je nie tylko dla siebie, ale również dla tych, na rzecz których pracowaliśmy i pracujemy, starając się pomagać i wspierać w pokonywaniu wszelkich barier, które stoją na drodze osobom niepełnosprawnym.

Wszystkim Państwu życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i pełnego optymizmu Nowego - 2016 Roku

Bożena Szmyd