W dniu 8 listopada 2015 r. w Sali domu Ludowego we Wzdowie odbył się koncert pt. „Wspomnienie Września 1939 r.” zorganizowany przez Sołtysa Wzdowa, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie oraz Orkiestrę Dętą „Hejnał” z Haczowa.

Orkiestra Dęta „Hejnał” z Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie pod dyrekcją Szymona Kielara z solistką Karoliną Czapor wykonała utwory związane z tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wzdowa, którzy licznie zgromadzili się w Sali Domu Ludowego by wspólnie muzycznie uczcić pamięć tamtych tragicznych wydarzeń i oddać hołd wszystkim walczącym i poległym w czasie II wojny światowej. Dzięki ich ofiarności możemy dzisiaj żyć w wolnym, niepodległym i demokratycznym kraju.

Teksty pieśni wyświetlane na ekranie multimedialnym umożliwiły wspólne wykonanie utworów orkiestry z publicznością. Koncert prowadziły Renata Czerwińska i Agnieszka Kaszczyszyn. Mówiły one o historii II wojny światowej i o kulisach powstania wykonywanych piosenek.

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie