6 września 2015 r. w Haczowie 26 drużyn pożarniczych z powiatu brzozowskiego zmierzyły się podczas XVI Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych jednostek OSP. Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła zebranym licznie mieszkańcom i gościom w kibicowaniu emocjonującym zmaganiom swoich drużyn.

Zawody nadzorowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie, pod przewodnictwem sędziego głównego zawodów - bryg. Marka Ziobro. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Brzozowskiego - Zygmunta Błaża.

Wideorelacja z zawodów

Reportaż Starostwa Powiatowego w Brzozowie

Zawody rozegrane zostały według regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych OSP w konkurencjach:

- bieg sztafetowy 400 m dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,

- sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami dla drużyn grupy A i C,

- rozwinięcie bojowe dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,

- ćwiczenie bojowe dla drużyn A i C.

W rywalizacji kategorii młodzieżowych (wiek od 11 do 16 lat) punktacja modyfikowana była średnią wieku członków drużyn. 

MDP dziewcząt

Miejsce

Nazwa drużyny

Wynik łączny

1.

Dydnia

1009,7

2.

Stara Wieś

1000,0

3.

Nozdrzec

991,6

4.

Trześniów

978,3

5.

Jasienica Rosielna

952,5

6.

Golcowa

924,6

 

MDP chłopców:

Miejsce

Nazwa drużyny

Wynik łączny

 
 

1.

Jabłonica Polska

1054,6

 

2.

Malinówka

1034,3

 

3.

Stara Wieś

1033,9

 

4.

Dydnia

1025,6

 

5.

Jasienica Rosielna

1008,5

 

6.

Golcowa

979,7

 

 

O wyniku w grupie dorosłych (powyżej 16 lat) decydował tylko czas wykonania zadań i uzyskane punkty karne. Najlepsze wyniki uzyskały drużyny:

Grupa C kobiet:

Miejsce

Jednostka OSP

Ilość punktów

Łącznie punktów

Sztafeta 7 x 50 m

Ćwiczenie bojowe

czas [s]

pkt karne

czas [s]

pkt karne

1.

Jabłonica Polska

71,5

-

43,8

-

115,3

2.

Blizne

71,0

-

50,0

-

121,0

3.

Trześniów

76,6

-

51,8

-

128,4

4.

Wesoła

79,1

-

64,3

-

143,4

5.

Zmiennica

74,4

-

69,2

-

143,6

6.

Wydrna

78,2

-

75,5

-

153,7

7.

Golcowa

86,9

6

65,6

-

158,5

 

Grupa A mężczyzn:

Miejsce

Jednostka OSP

Ilość punktów

Łącznie punktów

Sztafeta 7 x 50 m

Ćwiczenie bojowe

czas [s]

pkt karne

czas [s]

pkt karne

1.

Jabłonica Polska

60,9

-

32,3

-

93,2

2.

Blizne

66,1

-

37,5

-

103,6

3.

Trześniów

62,5

-

44,3

-

106,8

4.

Wesoła

70,9

-

37,8

-

108,7

5.

Przysietnica

66,2

-

44,8

-

111,0

6.

Grabówka

77,8

-

51,9

-

129,7

7.

Barycz

71,6

-

66,4

-

138,0