10 kwietnia 2016 r. wójt gminy Stanisław Jakiel wziął udział w powiatowych obchodach 76. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 6. rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

W podniosłej i uroczystej oprawie odbyły się tegoroczne brzozowskie obchody upamiętniającąe polskich oficerów i policjantów zamordowanych w Katyniu przez Sowietów w 1940 roku oraz ofiary katastrofy smoleńskiej 2010 roku. Po mszy świętej w Kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego uczestnicy złożyli kwiaty pod "krzyżem katyńskim". 96 białych i czerownych zniczy ułożonych w kształt krzyża przez harcerzy symbolizowało ofiary katastrofy prezydenckiego Tu-154 - delegację przedstawicieli polskiego rządu, z parą prezydencką na czele, która nigdy nie dotarła na obchody 70. rocznicy mordu w Katyniu.

Oddając hołd zamordowanym przez stalinowskich oprawców w 1940 roku, jak i tym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, łączymy się w żalu po niepowetowanej stracie dla Polskiego narodu. Składamy również wyrazy współczucia dla rodzin wszystkich ofiar.

Zdjęcia: ry-sa.pl