W dniu 16 stycznia 2016 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej w Krośnie odbył się coroczny, siedemnasty już bal charytatywny Grupy Nowy Styl. Impreza organizowana jest co roku dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z domów dziecka, rodzin zastępczych i organizacji społecznych. Wśród zaproszonych jest zawsze Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Haczowie.

Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem "Muzyczne Mikołajki" - muzyka, taniec  i śpiew były jej głównym motywem. Hala sportowa zamieniła się w salę koncertową, a dzieci z domów dziecka i podopieczni organizacji opiekuńczo-wychowawczych mieli  okazję wyprawy przez różne style muzyczne – od muzyki etnicznej, przez klasyczną, aż po rozrywkową. Była to niezapomniana zabawa w gronie rówieśników, okazja do wspólnej zabawy i oderwania się od codziennej, często trudnej do zaakceptowania rzeczywistości. Przygotowana cała masa atrakcji muzycznych pozwoliła każdemu z uczestników zabawy znaleźć coś dla siebie. Były liczne występy muzyczne, swoje zdolności prezentowały grupy taneczne i mistrzowie baletu. Bal był okazją poznania podstawowych kroków tańców z różnych stron świata czy próby gry na instrumentach. Dzięki bardzo zróżnicowanym kącikom tematycznym goście mogli poznać podstawy wiedzy o muzyce, poćwiczyć poczucie rytmu i muzykalności. Każdy uczestnik imprezy znalazł coś interesującego bez względu na wiek czy ograniczenia wynikające z niepełnosprawności.

Tradycyjnie już zaproszone placówki i organizacje włączyły się w przygotowanie imprezy.  Każda z placówek, w tym i PSOUU Koło w Haczowie przygotowała z dowolnych materiałów instrumenty muzyczne do tematu przewodniego spotkania.
Najważniejszym punktem imprezy była wizyta Mikołaja, który obdarowuje placówki wymarzonymi prezentami.

Bożena Szmyd