26 kwietnia 2016 roku na terenie Muzeum Historycznego w Sanoku odbyły się Zawody w Zakresie Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Drużyna z Gimnazjum w Trześniowie w składzie: Weronika Głąb, Paulina Madej i Wiktoria Fydryk zajęła I miejsce, pokonując silne drużyny z powiatów: sanockiego, brzozowskiego, leskiego, krośnieńskiego i bieszczadzkiego.

Zawody składały się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. W etapie praktycznym trzyosobowe zespoły uczestniczyły w pozorowanych akcjach ratunkowych na ogniskach urazowych. W każdym zespole jedna z osób pełniła funkcję kierownika, który koordynował pracę zespołu. Praktyczna część polegała na sprawdzeniu umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach pozorowanych oraz umiejętności prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzonej na fantomie z elektronicznymi wskaźnikami pomiarowymi.

W dwa dni później, 28 kwietnia, Drużyna ratowniczek z Gimnazjum w Trześniowie ponownie zajęła I miejsce, tym razem w XV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 28 kwietnia 2016 roku na terenie Parku Miejskiego w Brzozowie.

Drużyna z Trześniowa okazała się najlepsza w gronie 8 zespołów ratowniczych reprezentujących szkoły gimnazjalne z powiatu brzozowskiego.

Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej (test) i praktycznej. Część praktyczna polegała na wykazaniu umiejętności udzielenia pierwszej pomocy na trzech stanowiskach urazowych. Dziewczęta poradziły sobie znakomicie, zdobywając największą ilość punktów za przeprowadzone akcje ratownicze.

Warto przypomnieć, że drużyna ratownicza z Trześniowa ma już na swoim koncie spore doświadczenie, a profesjonalne przygotowanie ratownicze zawdzięcza przede wszystkim młodym strażakom z OSP Trześniów, którzy wyposażyli ją w niezbędną wiedzę i umiejętności.

Skład zwycięskiej ekipy: Weronika Głąb, Paulina Madej, Wiktoria Fydryk, Małgorzata Hebda, Jolanta Ryba.

Gratulacje!