Pod tym hasłem odbyło się spotkanie zorganizowane w piątek 28 października przez społeczność haczowskiego gimnazjum w remizie OSP w Haczowie. Tematem przewodnim było szeroko pojmowane zdrowie.

Podczas prelekcji ratownik medyczny Pan Wojciech Rogoz zaprezentował podstawowe informacje, przydatne w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy zapoznali się m.in. ze sposobem postępowania w przypadku utraty przytomności oraz zatrzymania krążenia.

Bardzo ważnym jest, aby nie bać się nieść pomocy, gdyż często własnie te pierwsze czynności podjęte w nagłych przypadkach dają szansę na przeżycie osobie poszkodowanej.

Kolejną część spotkania poprowadziły panie z centrum dietetycznego "Natur House" z Krosna. Wykładowi na temat zbilansowanej diety oraz zasad zdrowego odżywiania towarzyszyła degustacja zdrowej żywności, przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Haczowie.

Dziękujemy za udział młodzieży, zaproszonym gościom oraz wszystkim przybyłym. Cieszymy się, że tematyka prelekcji spotkała się z zainteresowaniem i mamy nadzieję, że prelekcje przyczyniły się do wzrostu świadomości uczestników.