Od wielu lat Warsztaty  Terapii Zajęciowej PSOUU koło w Haczowie wraz z  Domem Pomocy Społecznej w Nr 2 i Domem Pomocy Społecznej Nr 1 w Krośnie wspólnie integrują się poprzez spotkania okolicznościowe.

Takie spotkanie miało miejsce ostatnio dnia 28 stycznia 2016 w Domu Pomocy Społecznej w Nr 2 w Krośnie.

Uroczystego rozpoczęcia zabawy i programu artystycznego dokonała dyrektor Maria Chrobak. Zaproszeni goście, mieszkańcy DPS oraz uczestnicy WTZ Haczów bawili się na parkiecie przy dobrze znanych im utworach. Wspólna zabawa pozwoliła zintegrować się wszystkim przybyłym gościom, dzięki czemu wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Po zakończonej części tanecznej wszyscy zostali zaproszeni na Jasełka, które zostały zaprezentowane przez  grupę kabaretową Ugodowo-bezpieczni pt. „Tradycja rzecz święta czyli  Jasełka na wesoło". Kolejną częścią artystyczną był występ Zespołu Kameralnego z Wojewódzkiego Domu Kultury z Rzeszowa, który zaprezentował repertuar kolęd i pieśni ludowych, zachęcając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu. Na zakończenie wszyscy goście zjedli wspólnie posiłek i udali się do kaplicy na mszę świętą w intencji mieszkańców i ich rodzin oraz zaproszonych gości.  

Kolejne spotkanie odbyło się dnia 4 lutego 2016 roku z okazji „ Tłustego Czwartku” w Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Krośnie.

Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor Ewa Bajgier, po czy został przedstawiony krótkometrażowy film pt. „Cyrk motyli”. Program miał na celu uświadomić widzowi poważny problem - brak akceptacji samego siebie oraz brak poczucia własnej wartości. W dalszej części imprezy zaproszeni goście brali udział w karaoke, zabawach tanecznych oraz różnorodnych grach ćwiczących sprawność i zręczność podopiecznych. Ostatnia zabawa wzbudziła najwięcej emocji wśród zebranych gości, ponieważ mogli ubrać się różne zabawne, niecodzienne stroje. W trakcie trwania zabaw można było zdegustować przepysznych pączków i faworków wykonanych przez mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej .
Zakończeniem imprezy był wspólny obiad i pożegnanie gości.

Maria Ekiert