Ludwig Wittgenstein powiedział: „Granice mojego języka są granicami mojego świata” . Rada Europy ustanowiła 26 września świętem języków obcych znanym pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu języki obce obowiązujące w Europie są szczególnie propagowane i podkreśla się ich przydatność oraz potrzebę uczenia się.

Z tej okazji w naszej szkole pod opieką p. Lidii Gorczycy oraz p. Magdaleny Kruczek odbyła się akademia, w której uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności językowe. Występ składał się z kilku części. Pierwszą z nich była bajka „Czerwony Kapturek”, która została przedstawiona w języku niemieckim oraz dwie scenki rodzajowe w języku angielskim. Uczniowie również pokazali swoje umiejętności taneczne. Pierwszy układ choreograficzny został zatańczony przez dziewczęta do niemieckiej piosenki „Schnappi”. Drugi układ zaprezentowali chłopcy wcielając się w członków zespołu One Direction i tańcząc do piosenki „Best Song Ever”.

W związku z obchodami Dnia Języków Obcych, nauczycielki języków obcych zorganizowały również dla uczniów szkoły konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się po akademii. Przyznano następujące miejsca:

I miejce ex aequo: Natalia Mędrek kl. VI SP oraz Katarzyna Magusiak kl. I G
II miejsce: Amelia Leśniak kl. V SP
III miejsce: Izabela Gromkiewicz kl. V SP

Andrzej Poniedzielski w „Piosence o chyba jeszcze miłości” śpiewał, że „języki obce są mi obce”. Jednak uczniowie naszej szkoły zdecydowanie udowodnili, że języki obce nie są im obce.

Lidia Gorczyca