W duchu sportowej rywalizacji oraz przede wszystkim chęci niesienia pomocy innym zorganizowany został piknik rodzinny pod hasłem "Haczów Pomaga". To już druga edycja tej imprezy, która entuzjastycznie została przyjeta przez mieszkańców Haczowa oraz gości.

Już od rana można było rejestrować się w mobilnym punkcie poboru krwi, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku. Dzieki akcji udało się zebrać 11 litrów krwi. Dzieci mogły wyszaleć się na zjeżdżalni i trampolinie, a o regenerację nadwątlonych sił zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Haczowie, serwując smaczne posiłki i oczywiście lody. Rozegrany został również towarzyski turniej piłki nożnej. W trakcie imprezy przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na leczenie potrzebujących dzieci z terenu naszej gminy. Podczas tegorocznej zbiórki pieniędzy na leczenie chorych dzieci z terenu Gminy Haczów zebrano łączną sumę 2922, 36 zł.

Organizatorzy Pikniku "Haczów Pomaga" II edycja w szczególny sposób pragną podziękować wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe, tj.: PBS bank, Stimo, PolBud, Pizzeria Lastoria, ra-net, Multikomp, HitPol Romex, Jartex, Kreation Studio, Poż Uniwers, Oerlemans, Dworek Weselny Bzianka, Omega, Wulkanex, studio kosmetyczne Aleksandra, Studio Fryzur Paulina Prejznar, Apteka "Pod Dębami", a także Brzozowskiej Gazecie Powiatowej oraz RY-SA.pl za objęcie patronatem medialnym imprezy.

Podziękowania dla Pana Sołtysa Ryszarda Błaża wraz z pracownikami budowlanymi za transport bramek piłkarskich,  ławek, stołów oraz za wykoszenie stadionu.

Osobne podziękowanie kierujemy w stronę ludzi, którzy charytatywnie pomogli w uświetnieniu imprezy, poświęcając swój prywatny czas na rzecz pikniku : Agnieszce Adamczyk (animatorce), Justynie Szajna (malowanie twarzy), Krzysztofowi Błażowi (konferansjerowi)