Szkoła Podstawowa

W szkole podstawowej zakończyła się akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO „KUP PAN SZCZOTKĘ”, która polegała na zbieraniu szczoteczek i past do zębów. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele  z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę i udało się zebrać 106 szczoteczek oraz 77 past do zębów. Ważąca 13 kg paczka została wysłana do siedziby Fundacji w Poznaniu, a następnie przesłana drogą morską dzieciom z Kamerunu.

Zbiórka w całej Polsce trwała dwa miesiące i udało się zebrać duże ilości szczotek i past do zębów. Wolontariusze w Poznaniu, doliczyli się ponad 80 tys. przyborów toaletowych (ponad 55 tys. szczoteczek i 25 tys. past do zębów) o łącznej wadze 7 ton.

Dzięki ofiarności naszej  i innych wspólnot szkolnych dzieci w najbiedniejszych krajach Afryki będą mogły nauczyć się myć zęby i chociaż nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, to będą wiedzieć, że są dzieci, które o nich myślą i potrafią się dzielić tym co mają, w myśl maksymy łacińskiej: „Życie zmarnował, kto nikomu nie pomógł”.

Jolanta Błaż

Gimnazjum

Bezinteresowna chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi wyróżnia uczniów haczowskiego gimnazjum, w szkole działa od kilku lat Koło Charytatywne pod opieką pani Anny Wojtanowskiej – Błaż.

Koło Charytatywne odpowiada na każdy apel o pomoc, zorganizowało min: zbiórkę nakrętek dla chorych uczniów, zbiórkę telefonów komórkowych na rzecz chorego Ernesta z naszej  miejscowości, wspiera w chorobie jednego z absolwentów naszej szkoły, współpracuje z fundacją w „ Trosce o życie” przyłączając się do akcji organizowanych przez tę fundację.

W tym roku szkolnym społeczność naszego Gimnazjum odpowiedziała na apel Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio i przyłączyła się do akcji Kup Pan Szczotkę, której celem jest zadbanie o uśmiechy kameruńskich dzieci, które jak czytamy w podziękowaniu otrzymanym od tej fundacji nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, ale będą wiedzieć , że są ludzie, którzy o nich myślą i chętnie służą pomocą.

Cieszymy się z  tego, że udało nam się wesprzeć maluchy w jednym z najbiedniejszych krajów świata.