Coroczna impreza plenerowa, organizowana w haczowskim parku przez Gminę Haczów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie, rozpoczęła się w sobotę 9 lipca wieczorną dyskoteką prowadzoną przez DJ-a.

Kolejnego dnia na scenie zaprezentowały się działające lokalnie:

- zespół wokalny z Zespołu Szkół w Malinówce
- zespół obrzedowy "Haczowskie Wesele"
- zespół śpiewaczy stowarzyszenia "Lepsze Jutro" w Malinówce
- orkiestra dęta "Hejnał" z Haczowa

Wieczorem zespół biesiadny "Tyrolia Band" wprowadził uczestników w "Muzyczne smaki Europy", zagrzewając zebraną przed sceną publiczność przed występem gwiazdy wieczoru - zespołu "Piersi".

Impreza była również okazją do uhonorowania zwycięzców gminnego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "na ludowo - tradycja i kultura w mojej wsi". Autorzy najciekawszych prac  odebrali gratulacje i nagrody książkowe z rąk posła na Sejm Bogdana Rzońcy oraz organizatora konkursu - wójta gminy Haczów Stanisława Jakiela, który ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W trakcie oceny jury (w składzie: Renata Czerwińska, Anna Rysz, Grzegorz Filak, Edyta Parysz, Dominik Kaszuba) zwracało uwagę na samodzielność wykonania prac oraz ich walory artystyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki i słodycze.

Nagrodzone prace w kategorii DZIECI I MŁODZIEŻ - SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE
Michalina Macyk - klasa VI Szkoła Podstawowa w Haczowie

II MIEJSCE
Norbert Florek - klasa III Zespół Szkół we Wzdowie

III MIEJSCE
Emilia Winiarska - klasa I Szkoła Podstawowa w Haczowie
Karolina Krawczyk - klasa III Zespół Szkół w Jabłonicy Polskiej
Jagoda Tomkowicz - klasa IV Zespół Szkół w Jabłonicy Polskiej

IV MIEJSCE
Amelia Zubik - klasa II Zespół Szkół w Trześniowie
Oliwia Kuliga - klasa IV Szkoła Podstawowa w Haczowie

WYRÓŻNIENIE
Mikołaj Boczar - klasa V Szkoła Podstawowa w Haczowie
Gracjan Kaczor - klasa V Zespół Szkół w Trześniowie
Patrycja Preisner - klasa V Zespół Szkół w Malinówce
Bartłomiej Szajna - klasa V Szkoła Podstawowa w Haczowie
Maciej Najbar - klasa III Zespół Szkół w Jabłonicy Polskiej

Nagrodzone prace w kategorii MŁODZIEŻ - SZKOŁY GIMNAZJALNE

I MIEJSCE
Jakub Szelest - klasa III Gimnazjum w Haczowie

II MIEJSCE
Klaudia Pelczarska - klasa III Zespół Szkół w Trześniowie
Miłosz Tomkowicz - klasa III Zespół Szkół w Jabłonicy Polskiej

III MIEJSCE
Szymon Błaż - klasa I Zespół Szkół w Jabłonicy Polskiej

WYRÓŻNIENIE
Kinga Ostrowska - klasa I Zespół Szkół w Malinówce

Na konkurs wpłynęło wiele znakomitych form przestrzennych, które można oglądać codziennie w "Sali Tradycji" Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie - serdecznie zapraszamy. Dziękujemy również za wsparcie tegorocznego "Lata w Haczowie" Lokalnej Grupie Działania "Ziemia Brzozowska".