W dniach 16-18 września 2016 roku w miejscowości Polanica Zdrój odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze KDP, OSP, PSP. W zawodach udział wzięły 64 drużyny z całej Polski. Wśród nich cztery zespoły z Podkarpacia. Grupa A OSP Jabłonica Polska, Grupa B OSP Niechobrz, Grupa A KDP Sarzyna, Grupa B KDP Sarzyna.

Na zawody wyjeżdżamy spod Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie w czwartek o godzinie 12. Pierwsze starty rozpoczynają się o godzinie 11.45 w piątek. Nasz start przewidziany był na godzinę 14.30. Pierwszym ćwiczeniem było rozwinięcie bojowe. Po jego zakończeniu przechodzimy do sztafety pożarniczej. Uzyskany łączny czas plasuje nas na 3 miejscu wśród 16 drużyn w grupie A. Wieczorem odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów w Parku Zdrojowym. Sobotni start rozpoczynamy o godzinie 11.20 ćwiczeniem musztry. Następnie podobnie jak dzień wcześniej bojówka i sztafeta pożarnicza 8x50m. Poprawiamy wynik z piątku o blisko 6 sekund. Nie pozwoliło to jednak utrzymać miejsca na podium i zawody kończymy na 5 miejscu. Humory jednak dopisują ponieważ drużyny z miejsca 1-5 w grupie A mają zapewniony udział w przyszłorocznej Olimpiadzie Pożarniczej, która odbędzie się w Austrii w miejscowości Villach. Kobiety z Sarzyny uplasowały się na 5 miejscu w grupie A i 3 w grupie B. Drużyna z Niechobrza zajęła 5 miejsce.

OSP Jabłonica Polska reprezentowali zawodnicy:

Gabriel Żółkoś, Grzegorz Sieniawski, Kamil Józefczyk, Damian Stapiński, Kamil Żychowski, Dariusz Rymarz, Bartłomiej Frydrych, Śnieżek Karol, Robert Sieniawski, Damian Żychowski.

Pragniemy serdecznie podziękować Naszym zawodnikom za uzyskany wynik. Wiemy jak dużo ich to kosztowało. Wiele tygodni przygotowań oraz litry wylanego potu nie poszły na marne. Dziękujemy także drużynom z Sarzyny i Niechobrza za wspaniałą atmosferę, wsparcie podczas startów oraz za wiele cennych rad. Podziękowania kierujemy również do Pana Wójta Stanisława Jakiela, Pana Wojciecha Wojtunia Prezesa OSP Wzdów oraz Pana Krzysztofa Rachwała, pracownika Gminy Haczów, który był obecny wraz z członkami zarządu Naszej jednostki na zawodach.

Informacja i zdjęcia - OSP Jabłonica Polska