Quo vadis ? – zgłębić treść powieści H. Sienkiewicza

Początek września to czas powrotu do szkoły i podejmowania nowych wyzwań. Od kilku lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolskie działania promujące czytelnictwo i zachęcające młodzież do sięgania po literaturę klasyczną. W tym roku liczna grupa gimnazjalistów sięgnęła po powieść „Quo vadis” H. Sienkiewicza, by powalczyć o tytuł Klasowego Mistrza Dykcji. Ci zaś, którzy nie lubią publicznych wystąpień, mogli sprawdzić swe umiejętności ortograficzne, pisząc dyktando, którego treść dotyczyła znamiennej sceny opuszczania Rzymu przez Piotra.

Rywalizację o laury czytelnicze podjęło 20 uczniów, a o ortograficzne – 35 uczniów.

Mistrzami Dykcji zostali: Gabriel Matusz (kl. I G), Kacper Lisowski (kl. II G) i Kamil Krauz (kl. III G). Wzorcową dykcję zaprezentowali również Wicemistrzowie: Patrycja Michalska  i Ewelina Cwynar (kl. I G), Szczepan Tomkowicz, Wiktor Pelczar i Dominik Wojtowicz (kl. II G) oraz Kornelia Zywar i Marcin Cwynar (kl. III G). Na wyróżnienie czytelnicze zasłużyła Karina Czubska (kl. I G).

Mistrzami Ortografii zostali: Ewelina Cwynar (kl. I G), Szczepan Tomkowicz (kl. II G) i Kamil Krauz (kl. III G). Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Adrian Cwynar i Kacper Adamczyk (kl. III G).

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi również nagrody rzeczowe.

Warto dodać, że dwoje uczniów kl. III G (K. Krauz i K. Zywar) dodatkowo zaangażowało się w podobną akcję przeprowadzoną przez miejscową filię Biblioteki Publicznej w Haczowie.

Gimnazjaliści lubią czytać. Kto w to wątpi, niech pojawi się w naszej szkole już w przyszłym roku na kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Szkolny koordynator akcji: Małgorzata Knurek