5 czerwca 2016 roku w  Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka – „Uśmiechnij się Mamo”. Na scenie, z programem artystycznym wystąpiły dzieci z Ochronki św. Józefa z Haczowa pod opieką siostry Urszuli  i przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Haczowie, przygotowane przez Panie: Marzenę Ziemiańską i Martę Boczar.

Podczas występu dzieci z przedszkola akompaniował Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Haczowie Pan Bogdan Nycz.

W barwnych układach tanecznych zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy GOKiW – Kometa 1 i Kometa 2 z Haczowa a także zespoły z Jasionowa - Adept 1 i Adept 2 działające pod patronatem Stowarzyszenia „Razem dla Jasionowa”. Instruktorem i choreografem grup tanecznych jest Pani Urszula Marchewka.

Swoje talenty muzyczne pokazały dzieci i młodzież uczęszczające do Ogniska Muzycznego. Uczniowie Pana Tadeusza Rymarza wykonali swoje utwory na instrumentach klawiszowych, natomiast uczniowie Pana Kamila Kielara wystąpili w utworach gitarowych. Były śpiewy, tańce, recytacje wierszy, pięknie zagrane utwory muzyczne na keyboardzie i na gitarze, oraz zabawy dla dzieci i dla mam. Wszystkie prezentacje dedykowane były mamom z okazji ich święta.

Do życzeń płynących ze sceny dołączył się Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel dziękując im za matczyną miłość, trud i poświęcenie w wychowywaniu dzieci, za obecność w naszym życiu.

Imprezę poprowadził Krzysztof Błaż. Ze swoim autorskim programem dla  dzieci wystąpił gość specjalny Waldemar Wywrocki z Rzeszowa, założyciel zespołu „Gabcia i przyjaciele”, autor piosenki „M jak mama, t jak tata”.

Młodzi uczestnicy akademii otrzymali upominki, słodycze ufundowane przez sklepy Alta Haczów, GS „S.Ch.” Delikatesy Centrum, oraz Sklep Groszek.

Składam serdeczne podziękowania ww. sponsorom za przekazanie słodkich prezentów, które sprawiły wiele radości dzieciom obecnym na akademii.

Rygiel Maria – Dyr. GOKiW w Haczowie