Dnia 25 maja br. uczniowie klasy II, III i IV SP w Trześniowie byli na wycieczce w Rzeszowie.

Najpierw obejrzeli największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego mieszczącą się w Millenium Hall. Uczniowie podziwiali niezwykłe, niecodzienne budowle złożone z wielu milionów klocków. Największa i najbardziej spektakularna budowla to rekonstrukcja prezydenckiego samolotu „Air Force One”.  Zainteresowaniem dzieci cieszyła się również figura piłkarza Roberta Lewandowskiego. Uczniowie mogli także pobawić się klockami w miejscu do kreatywnych zabaw – Fun Park Strefa Zabawy, gdzie można klockami pisać, malować a także budować z nich.

Po obejrzeniu udaliśmy się do kina Helios, w którym uczniowie obejrzeli film pt. „Księga  dżungli”. Była to bardzo ciekawa historia wzbogacona efektami specjalnymi. Zwierzęta prezentowały się niesamowicie. Dzieci były zachwycone.

Ostatnim punktem wycieczki było przejście Podziemną Trasą Turystyczną „Rzeszowskie piwnice”. Trasa znajduje się na głębokości od 0,5 – 10 m pod płytą Rynku i kamienicami na trzech kondygnacjach. Uczniowie pokonali 15 korytarzy pięknie odrestaurowanych i wzbogaconych ciekawą ekspozycją historyczną. Długość trasy wynosi 396 m.

Wycieczka była dla uczniów wspaniałym przeżyciem. Dzieci wróciły z niej bardzo zadowolone. Organizatorami wycieczki były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – P. Beata Łotuszka i P. Dorota Ladzińska.