Jasienica Rosielna w tym roku gościła u siebie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzozowskiego na powiatowych zawodach sportowo-pozarniczych.

Zawody sędziowali funkcjonariusze KP PSP w Brzozowie, głównym sędzią zawodów był bryg. Krzysztof Folta.

Naszą gminę reprezentowały we wszystkich czterech kategoriach drużyny z Jabłonicy Polskiej, zajmując drugie miejsca w kategorii seniorów (A, C) oraz pierwsze miejsca w obydwu kategoriach MDP.

Klasyfikacja zawodów po wyjątkowo zaciętej rywalizacji przedstawia się następująco:

Grupa A Męzczyzn:

1m. Blizne,
2m. Jabłonica Pol.,
3m. Zmiennica,
4m. Wesoła.,
5m. Domaradz Poręby,
6m. Grabówka.

Grupa C Kobiet:

1m. Blizne,
2m. Jabłonica Pol.,
3m. Stara Wieś,
4m. Wydrna.

MDP Dziewcząt:

1m. Jabłonica Polska,
2m. Dydnia,
3m. Domaradz, 
4m. Zmiennica, 
5m. Nozdrzec,
6m. Jasienica Rosielna.

MDP Chłopców:

1m. Jabłonica Pol.,
2m. Golcowa,
3m. Zmiennica,
4m. Jasienica,
5m. Dydnia.

O prawdziwie sportowych emocjach, towarzyszacych tegorocznym zawodom można przeczytać na stronie powiatu w artykule Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze:

Blizne minimalnie lepsze od Jabłonicy Polskiej

Ale się działo. XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, rozegrane 4 września br. w Jasienicy Rosielnej dostarczyły tylu emocji, że można by nimi obdzielić co najmniej kilka poprzednich edycji. Tak bowiem zaciętej rywalizacji nie pamiętali najstarsi uczestnicy strażackich zmagań w powiecie brzozowskim.

Rzecz tyczy przede wszystkim walki o zwycięstwo w kategorii seniorów, a w szczególności grupy A mężczyzn. Do faworytów należały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Zmiennicy i tradycyjnie - Jabłonicy Polskiej. Sztafetę pożarniczą obydwie ekipy pokonały w niemal identycznym czasie (Jabłonica 62 sekundy, a Zmiennica 62,9 sekundy), lecz konkurencja ta wyłoniła niespodziewanie kolejnego kandydata do pierwszego miejsca. Mianowicie OSP Blizne, której reprezentanci najlepiej poradzili sobie z ustawionymi na dystansie przeszkodami i uzyskali czas 59,9 sekundy. Stało się zatem jasne, że o prymat ścigać się będą nie dwie, a trzy ekipy.

O triumfie decydowała postawa podczas ćwiczenia bojowego. Tutaj najlepsze czasy śrubowali dotychczas strażacy z OSP w Jabłonicy Polskiej, między innymi na eliminacjach gminnych uporali się z wszystkimi zadaniami w ciągu zaledwie 33,3 sekundy. Im więc dawano najwięcej szans. Pierwsi na murawę stadionu w Jasienicy wyszli przedstawiciele OSP Blizne. I znowu pozytywnie zaskoczyli wynikiem 37,1 sekundy, podnosząc jednocześnie poprzeczkę Jabłonicy. Ci presję wytrzymali, bo „w bojówce” rezultatem 35,7 sekundy zdystansowali wszystkich przeciwników. Zmiennica nieco ustępowała najlepszemu duetowi. I wtedy w ruch poszły kalkulatory. Zaczęto intensywnie przeliczać uzyskane czasy na punkty. Kto wygrał?, czy Jabłonica w ćwiczeniu bojowym odrobiła straty ze sztafety? zastanawiano się kilkanaście minut. W końcu podano oczekiwane oficjalne wyniki. Zwycięzcą OSP Blizne, które ostatecznie wyprzedziło Jabłonicę o… siedem dziesiątych punktu.

W kategorii kobiet emocji również nie brakowało. W sztafecie Blizne i Jabłonica Polska szły łeb w łeb (Blizne 67,7 sekundy, Jabłonica 67,2 sekundy). W ćwiczeniu bojowym natomiast lepiej radziły sobie zawodniczki z Bliznego (42,6 sekundy), przewyższając rywalki z Jabłonicy o 4. sekundy, co zagwarantowało im pierwsze miejsce. Współzawodnictwo drużyn młodzieżowych przebiegało już pod dyktando Jabłonicy Polskiej.