W niedzielę 12 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym we Wzdowie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół we Wzdowie. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „ Z RODZINĄ BEZPIECZNIE ”. Stadion sportowy był z tej okazji specjalnie przygotowany. Uczestnikami pikniku były rodziny z miejscowości Wzdów, jak i również sąsiednich wiosek Gminy Haczów. Organizatorzy pikniku zatroszczyli się o to, aby wszyscy przybyli mogli miło i przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie. 

Dyrektor Zespołu Szkół we Wzdowie powitał wszystkich uczestników uroczystości i przedstawił główną tematykę spotkania. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Absolwentki, jak i uczennice swoje pasje przekazywały młodszym dzieciom w tzw. „ Saloniku Piękności ”, gdzie można było skorzystać z ofert fryzjerskich, manicure, czy tez utożsamić się z ulubionym zwierzątkiem- malując twarz. Swój kącik miały również zuchy naszej szkoły, które częstowały pyszną lemoniadą i szaszłykami z żelków. Można było również zakręcić kołem fortuny i otrzymać małe nagrody, o ile los szczęścia na to pozwolił. 

Całej akcji „ Z rodziną bezpiecznie ” towarzyszyli zaproszeni goście a byli nimi:

• ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy „LAZARUS” w Krośnie 
• Państwowa Powiatowa Straż Pożarna z Brzozowa 
• Ochotnicza Straż Pożarna ze Wzdowa
• Powiatowa Komenda Policji z Brzozowa

Ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia „ LAZARUS ” przeprowadzili krótkie warsztaty dotyczące pierwszej pomocy. Przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej z Brzozowa przekazał cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród chłopców, cieszył się radiowóz policyjny i pokazy strażackie. Każdy mógł przynajmniej na chwilę wczuć się w rolę strażaka czy policjanta. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i uświetnienie swoją obecnością Pikniku Rodzinnego, a także za przekazanie cennej wiedzy. 

Nie zabrakło jak co roku dobrej zabawy i odrobiny humoru. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w licznych zabawach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Najmłodsi uczestnicy mogli także pozjeżdżać z dmuchanych zjeżdżalni, pojeździć quadem, postrzelać na strzelnicy czy skorzystać z przejażdżki konnej. Podczas pikniku funkcjonował bufet, przygotowany przez rodziców. Można było zjeść kiełbaski z grilla, frytki, gofry, lody, napić się soku i spróbować pysznego ciasta upieczonego przez Radę Rodziców. 

Swoje miejsce znaleźli również kibice sportowi. Zainteresowani uczestnicy pikniku wspólnie obejrzeli pierwszy mecz polskiej reprezentacji na EURO 2016. 

Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i uczniów, przy słonecznej pogodzie impreza przebiegła bardzo udanie. Miła i przyjazna atmosfera panowała do samego końca a wszyscy świetnie bawili się przy muzyce DJ KILLERA. 

Tego typu uroczystości pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką do której uczęszczają ich dzieci. Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.

Marzena Mazur- Szpak