Klasa I Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Jasionowie od października 2016r. do maja 2017 r. realizuje projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt podzielony jest na trzy etapy; jesienny, zimowy i wiosenny.

W pierwszym etapie jesiennym dzieci podczas lekcji otwartej poznały rodzime owoce i warzywa. Następnie wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodkich napojów i słodyczy, wszystkie dzieci postarały się i przyniosły ciekawe plakaty. Prace zostały wyeksponowane dla rodziców i całej społeczności szkolnej. Kolejne zadanie konkursowe to strefa aktywności – na najciekawszą propozycję zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie  z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli na świeżym powietrzu.

Promocja podjętych działań w szkole to wyzwanie dla nauczyciela. W tę cześć projektu zaangażowane były dzieci z oddziału przedszkolnego i I klasy gimnazjum. Rodzice natomiast podzielili się swoją wiedzą na temat wartości odżywczych owoców i warzyw w forum dyskusyjnym „Kolorowy talerz”. W kolejnym zadaniu projektu odbyła się lekcja otwarta „Stawiam na śniadanie”, gdzie dzieci w formie zabawy i pogadanki poznały znaczenie pierwszego i drugiego śniadania . Na zakończenie  należy zauważyć, że rodzice i dzieci bardzo chętnie brali udział w poszczególnych zadaniach.