14 stycznia 2017 r. odbyła się w Domu Ludowym w Trześniowie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Opłatkiem.

Babcie i dziadkowie są osobami wyjątkowymi, zawsze służą pomocą i radą swoim wnukom.

Aby odwdzięczyć się za ich poświęcenie i dobre serce oraz wprowadzić w radosny nastrój, dzieci z klas 1-3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń (J. Dusza, D. Ladzińska, B. Łotuszka) przygotowały program artystyczny pt. ‘”Z Pyzą na ludowo”.

Główna bohaterka- mała Pyza (w tej roli świetnie wypadła Milenka) prowadziła seniorów i zebranych gości po pięknych krainach Polski, od gór aż do morza, urozmaicając wędrówkę ludowymi tańcami. Był zbójnicki, śląski, krakowski, kaszubski i polka warszawska. Całość przepleciona była pięknymi, skocznymi piosenkami. Barwne stroje i ekspresyjne wykonanie wzbudziły zachwyt, a wyrazem tego były gromkie brawa.

Następnie swoje taneczne umiejętności zaprezentowała grupa dziewcząt z kl. VI i I gim. oraz akrobatyczna formacja przygotowana przez S. Wojtonia.

Pani dyr. Alina Prorok wraz z ks. proboszczem  W. Szmydem złożyli wszystkim gościom życzenia noworoczne i zaprosili do zabawy.

J.Dusza