31 stycznia 2017 r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Haczowie, na zaproszenie Akademii Młodych Odkrywców, brali udział w warsztatach przyrodniczych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Program warsztatów obejmował dwa tematy. Pierwszy z nich to „Wszędobylskie elektrony, czyli ostrożnie z prądem”, na którym uczniowie dowiedzieli się, jak działa bateria, dlaczego żarówka świeci, samodzielnie budowali obwody elektryczne oraz sprawdzali, które substancje przewodzą prąd, a które nie. Podczas drugiej części czyli „Magnetyzm- niewidzialna siła” uczniowie mieli możliwość pobawić się magnesami, dowiedzieli się dlaczego magnes zawsze ma dwa końce oraz w jaki sposób można zbudować magnes mając przewód elektryczny i baterię, samodzielnie budowali także prosty silniczek.

Uczniowie bawili się znakomicie łącząc zabawę z nauką. Po warsztatach przyszedł czas na odpoczynek i spacer po Rynku Głównym. Opiekę nad uczniami sprawowały  panie Marzena Foryt i Dominika Bobola.