Wakacje dobiegły końca, dobiegł końca również konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon gminy Haczów. Jeśli do tego dodamy znakomitą pogodę, będzie to przepis na dobrą zabawę...

Tak też było w Haczowie, w niedzielę 10 września, gdzie na placu przy remizie OSP odbył się "Piknik familijny", zorganizowany przez Wójta Gminy Haczów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie oraz Lokalną Grupę Działania "Ziemia Brzozowska".

Impreza rozpoczęła się na haczowskim "Orliku" o godzinie czternastej pod hasłem "Dnia Sportu" grami, zabawami i oczywiście zawodami sportowymi.

Piknik przy remizie rozpoczął się o godzinie 16 miłym akcentem, jakim było wręczenie nagród uczestnikom konkursu na najpiekniejszy ogród i balkon gminy Haczów, organizowanego już po raz drugi w naszej gminie.

Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy wkładają tak wiele wysiłku, by z roku na rok piękniała i że pozwalają nam już po raz kolejny zajrzeć w zakamarki swoich ogrodów, byśmy mogli docenić ich pasję i starania...

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i aranżacji ogrodów przedstawionych w tym roku do konkursu! Zgłoszono łącznie 9 ogrodów. Warto zaznaczyć, że żadne z zeszłorocznych zgłoszeń nie powtórzyło się. Każdy z ogrodów to unikatowe dzieło sztuki, jednak forma konkursu wymaga poddania ich ocenie. My pozostawiliśmy ocenę, podobnie jak w roku poprzednim, internautom.

Głosowanie odbyło się na stronie internetowej gminy Haczów. Przez cały sierpień można było przyznawać oceny zgłoszonym ogrodom. Łącznie oddano 1898 głosów z 525 unikalnych adresów internetowych.

Najwyższą ocenę uzyskał ogród Pani Władysławy Gondek, zostając tym samym laureatem tegorocznego konkursu. Gratulujemy! Na drugim miejscu znalazł się ogród Pani Małgorzaty Filak, a na trzecim – Pani Ewy Wojtoń.

Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy za rok do trzeciej edycji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Haczów. Właściciele trzech najwyżej ocenionych ogrodów – również pamiątkowe statuetki. Dziękujemy również sponsorowi – Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej SOPEX za ufundowanie bonów dla zwycięzcy konkursu.

W atmosferę dobrej zabawy wprowadziły nas występy marżoretek z Beska oraz orkiestry dętej "Hejnał" z Haczowa, a atmosfera stawała się coraz gorętsza, kiedy na scenę weszły zespoły: BAJERANTY - z repertuarem muzyki w stylu góralskim oraz MYTHOS - z południowymi rytmami z Grecji. Uczestnicy festynu dali się szybko wciągnąć do wspólnej zabawy niezależnie od wieku. Warsztaty puszczania baniek mydlanych, plastyczne, czy malowanie twarzy to tylko nieliczne z dostepnych atrakcji.

Zabawa zakończyła się przed północą, pozostawiając niedosyt, ale i miłe wspomnienia...

DK, fot. EP