Dnia 17 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pani bibliotekarka dołożyła wszelkich starań, aby biblioteka kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są mile widziani, miejscem które będą chętnie odwiedzać. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali krótkiego montażu, przygotowanego przez uczniów klasy III gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, czego książki nie lubią i o co proszą. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość baśni i bajek. Okazało się również, że dzieci znają już alfabet.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania na czytelnika grubą księgą. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.