"Cudze chwalicie..."

Mimo tak łatwego dostępu do wiedzy nadal dociera do nas zbyt mało ważnych informacji o zaletach naszych rodzimych miejscowości bądź tych znajdujących się w pobliżu. Nie jesteśmy świadomi jak bogatą ofertę kulturalną czy turystyczną posiada nasza gmina. Organizatorzy Programu „Przyjazna Polska” chcą na trwałe zmienić postrzeganie Polski. Dzięki certyfikacjom tematycznym poznajemy cechy i elementy wyróżniające gminy spośród innych samorządów, a niejednokrotnie są one zaskakujące.

W 2017 roku Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” Krajowej Izby Gospodarczej już po raz czwarty realizuje program „Przyjazna Polska”.
Wśród laureatów nie zabrakło również gminy Haczów. Audytorzy zwrócili w tym roku szczególną uwagę na walory turystyczne naszej gminy i okazało się, że mamy się czym pochwalić: piękne tereny z wytyczonymi trasami nordic walking, wysokiej klasy zabytki, unikatowe rezerwaty, jazda konna, spływy kajakowe, bogata kultura i zachowane obyczaje regionalne to coś, czego często na codzień nie dostrzegamy, jednak może stanowić atrakcję dla odwiedzających.

"Przyjazna Polska" to również weryfikacja ogólnych standardów funkcjonowania samorządu, jak Dbałość o edukację i rozwój dzieci i młodzieży, czy zapewnienie korzystnych i godnych warunków życia dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Cieszymy się że nasza gmina po raz kolejny uplasowała się w czołówce polskich samorządów.

Fotorelacja z IV edycji programu „Przyjazna Polska” w Expo XXI w Warszawie 24 listopada 2017 roku, gdzie w imieniu gminy Haczów odebrał Marcin Rolniak z referatu Inwestycji i Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Gminy Haczów.