MIGUEL MOON - SPACER Z KSIĘŻYCEM
Michał Szuba - gitara, Marta Bujalska - śpiew

W sobotę 16 grudnia licznie zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję wysłuchać i obejrzeć piękny i nastrojowy Koncert Michała Szuby i Marty Bujalskiej.

Przed Koncertem gwiazdy wieczoru wystąpił także zespół Adept działający pod patronatem Stowarzyszenia Razem dla Jasionowa.

Po tańcu w wykonaniu Adeptu przyszedł czas na solistów:

  • Na keyboardzie zagrał Gabriel Kruczek uczeń klasy 7 szkoły podstawowej w Jasionowie. Gabriel swoją drogę muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat od nauki gry na keyboardzie w ognisku muzycznym w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Ognisko muzyczne ukończył z wynikiem celujący. W międzyczasie podjął naukę gry na saksofonie. W czerwcu 2017 roku, po czterech latach nauki, ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia w Krośnie w klasie saksofonu. Będąc uczniem szkoły muzycznej uczestniczył w licznych koncertach. Gabriel zagrał nam utwory: Walc Pagano – „Powrót jaskółek” oraz utwór „Rockabye”.
  • Julia Fiedeń – uczennica 3 klasy gimnazjum w Jasionowie. Ukończyła ognisko muzyczne w klasie wokalu u p. Rafała Kuźniara w Brzozowskim Domu Kultury. Brała udział wielu koncertach i konkursach między innymi w Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej gdzie w 2013 r, zajęła II miejsce a w 2015 r. I. Julia zaśpiewała: utwór z musicalu metro pt. „Życie” i „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko.
  • Natalia Filak – jest uczennicą 2 klasy gimnazjum w Jasionowie. Uczy się gry na gitarze pod okiem p. Grzegorza Makiela. Dotychczas występowała na koncertach organizowanych przez Brzozowski Dom Kultury. Zaprezentowała utwory „Walc z różą” i „Пора домой” Oliwię Konieczną jest uczennicą 4 klasy szkoły podstawowej. Swoja przygodę ze śpiewem rozpoczęła w Brzozowskim Domu Kultury pod okiem p. Rafała Kuźniara. Wymienię niektóre osiągnięcia Oliwki: W roku 2016 i 2017 zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki żołnierskiej i patriotycznej. W listopadzie Oliwia zdobyła II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie. Z zespołem Soul z Sanoka nagrała gościnnie płytę oraz teledysk do piosenki „Egzekucja w Markowej” Wystąpiła również z zespołem Soul przed koncertem Piotra Rubika w Kolbuszowej. Dzisiaj zaśpiewała nam: piosenki Sylwii Grzeszczak „Kiedy tylko spojrzę” i „ Flagi serc” utwór z musicalu Metro pt. „Szyba”.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Jasionowa przy finansowym wsparciu Gminy Haczów.

Dziękujemy! Grzegorz Filak
(fot. Józef Kołodziej)