Od 1 września 2017 roku wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola biorą udział w zajęciach języka angielskiego. Organizowane są proporcjonalnie do wieku dzieci. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu dla dzieci 5, 6 – letnich i 1 raz w tygodniu dla 3, 4 – latków.

Organizowane zajęcia są zgodne z obowiązującą Podstawą Programową. Dzieci uczestniczą w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych i teatralnych, używają wyrazów i prostych zwrotów, powtarzają rymowanki, wierszyki, śpiewają piosenki.

Aby zajęcia były atrakcyjne i aby język angielski był obecny podczas różnych okazji nauczycielka Aneta Gruszka przygotowała projekt edukacyjny „Urodziny grupy - Happy Birthday”, który zakłada zorganizowanie urodzin każdej z grup.

28 lutego 2018 r. odbyły się pierwsze urodziny grupy V – „Ufoludków”. Dzieci świetnie bawiły się poznając podstawowe słownictwo dotyczące urodzin i kosmosu. Jak na urodziny przystało był również słodki poczęstunek w postaci tortu (za który serdecznie dziękujemy). Wszystkie dzieci otrzymały również prezenty.

Dodatkową atrakcją była prezentacja taneczna do utworu Aqua „Barbie Girl” w wykonaniu koleżanek z grupy IV „Mądre sówki”

Dobre nastroje zostały uwiecznione na zdjęciach grupowych oraz indywidualnych – „W rakiecie kosmicznej” przygotowanej przez grupę II „Pszczółki”.

Życzymy miłych wspomnień!!! Następne urodziny wkrótce…

Aneta Gruszka