8 marca 2018r. wszystkie panie pracujące w Przedszkolu spotkała miła niespodzianka. Zostały bowiem zaproszone przez grupę "Mądrych Sówek", prowadzoną przez panią Annę Ladzińską na uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet.

Święto zapomniane, a przecież ważne, postanowiono przywrócić do kanonu imprez przedszkolnych i grupa starszaków w tym wydarzeniu pomogła. Dla dzieci występujących była to wspaniałą okazja do przełamania nieśmiałości i tremy przed publicznym występem. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Każde dziecko miało możliwość zaśpiewania do mikrofonu urywka piosenki dla kobiet pt. "Marcowy kwiatek". Dziewczynki w sposób humorystyczny ukazały trud kobiet w czasie sprzątania czy rozterki podczas wybierania się na przyjęcie.

Taniec z pomponami był okazją do wykazania się umiejętnościami rytmicznymi dzieci a zebranej w sali publiczności występ dostarczył wielu pozytywnych przeżyć artystycznych.

Należy podkreślić, iż nabyte umiejętności podczas przygotowywania oraz samego występu zaowocują w dalszej edukacji i w życiu każdego dziecka.

Lucyna Zgłobicka