Przez cały miesiąc marzec wychowawczyni grupy "Biedroneczek"- pani Beata Boczar realizowała projekt "Pies przyjacielem człowieka". W związku z tym zaprosiła panią Bożenę Krępulec z Biblioteki Publicznej w Trześniowie, która przyniosła mnóstwo książek związanych z tematem i zaprezentowała też kilka krótkich opowiadań o pieskach. Dzieci również przyniosły z domu bajki i książki oraz pluszaki ,oczywiście pieski. W takiej atmosferze na zajęciach dzieci zgłębiały wiedzę o tych zwierzętach.

W dalszej części projektu dzieci miały zadanie domowe: PRZYNIEŚĆ ZDJĘCIA ZE SWOIM PUPILEM. Nie tylko maluszki wywiązały się z tego zadania na piątkę. Starsze dzieci z pozostałych dwóch grup również włączyły się w projekt. Potem wspólnie z dziećmi pani Beata wykonała wielkogabarytowego psa z pudełek, kartonów i papieru. I tak powstała wystawa ,,PIES PRZYJACIEL" .

Kolejnym etapem projektu było zaproszenie ekspertki od piesków, groomerki - pani Beaty Żyłki. Radość dzieci była ogromna, gdy zobaczyły panią w towarzystwie dwóch piesków: starej suczki goldenki i szczeniaczka nowofunlanda. Wkrótce okazało się, że pani groomerka przywiozła ze sobą również szczotki do czesania psów. Dzieciaki miały mnóstwo frajdy. Czesaniu, głaskaniu i przytulaniom nie było końca. Co widać na załączonych zdjęciach.

Beata Boczar