Jest takie słowo, słowo jedno, przy którym inne słowa bledną.
Słowo-jak słońce jaśniejące, co wszystkie inne słowa gasi.
Słowo z muzyki i uśmiechu, z zapachu kwiatów i nut ptasich.
Słowo, co nigdy nie zawodzi, wierne i czułe do ostatka.
Jedno, jedyne słowo- MATKA!

27 maja 2018 r. w sali Domu Ludowego w Trześniowie odbyło się uroczyste spotkanie zaproszonych rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty.

Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli Krystyny W., Bogusława M., Piotra Ś., Stanisława W. oraz nauczycielek nauczania zintegrowanego Jadwigi D., Beaty Ł. i Doroty L.

Pani dyrektor Joanna K. powitała przybyłych gości i rodziców. Następnie uczniowie gimnazjum przedstawili program "Portret Matki Wyjątkowej", w którym składali życzenia Matkom kochającym dzieci za wszystko i mimo wszystko, Matkom opiekującym się dziećmi chorymi, Matkom, którym los nie szczędził zmartwień i trosk, Matkom przeżywającym rozstanie ze swoimi pociechami.

Uczniowie klasy II i III przedstawiali zalety swoich tatusiów, a Estera P. zaśpiewała piosenkę pt." Co powie tata". Nie zabrakło też scenek humorystycznych: "Dwie mamy" oraz Królewna Śnieżka i 7 krasnali" w wykonaniu młodszych uczestników występu.

Całość uroczystości przeplatana była piosenkami ( także w j. angielskim) w wykonaniu Kasi S. z klasy II, Bartka W. z klasy III, Uli K. z klasy V, Pauliny W. i Adriana O. z klasy III gimnazjum , Macieja K. i Jakuba P. z kl. III gimnazjum ( akompaniament gitarowy), Oli P. z klasy III gimnazjum Szkoły Muzycznej w Krośnie, tańcami uczniów klas nauczania zintegrowanego i uczennic gimnazjum oraz grą na skrzypcach Julii O. z klasy II.

Na zakończenie części oficjalnej nastąpił popis akrobatyczny Zuzi M., Klaudii K. oraz Dominiki S.

Podczas programu nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu na twarzach rodziców i gości.

Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

Krystyna Wojtoń

Gdy kto chce zamknąć w jednym słowie,
ogrom uczuć jasnych do granic ostatka...
Niech przyklęknąwszy- to imię wypowie!
jedno, jedyne, przenajsłodsze - MATKA.