29 maja 2018 r. dwie grupy z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę, która dostarczyła naszym przedszkolakom wiele radości oraz wiadomości. Na początek podróż autobusem, która już sama w sobie była dużym przeżyciem dla dzieci, a jeszcze po drodze można zobaczyć tyle ciekawych rzeczy...

Po przyjeździe na miejsce, rozpoczęło się zwiedzanie. Każda grupa wraz z opiekunami i przewodnikiem wyruszyła w inną część Skansenu.

Dzieci zwiedziły m.in. Kuźnię, Kościół, chałupy i zabudowania gospodarcze, szkołę, a także Miasteczko Galicyjskie (Fryzjer, Zegarmistrz, Apteka, Sklep kolonialny, Fotograf, Poczta, Straż Pożarna, itp.)

Wycieczka do Skansenu miała na celu pokazanie dzieciom jak ludzie żyli dawniej, a także jaką pracę wykonywali i jakich używali do tego narzędzi. Przedszkolaki z podziwem i z zainteresowaniem oglądały eksponaty i chaty na terenie całego Skansenu.

Po zakończonym zwiedzaniu był czas na piknik i odpoczynek w cieniu „muzealnych" drzew.

Wtorkowe przedpołudnie upłynęło nam w bardzo miłej i pogodnej(!) atmosferze więc z uśmiechami wróciliśmy do naszego przedszkola.