Miło nam poinformować, że Pani Lidia Gorczyca, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej we Wzdowie otrzymała tytuł finalistki konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017. Spośród 9 finalistów został wyłoniony laureat pan Adam Stępiński- nauczyciel z liceum w Tarnobrzegu. W sobotę 9 czerwca 2018r. nauczycielka uczestniczyła w uroczystej ceremonii wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.


Film z uroczystej gali

Była to już trzecia edycja konkursu zorganizowana przez British Alumni Society BAS- Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce oraz Oxford University Press. Celem nagrody jest podniesienie rangi nauczyciela poprzez pokazanie przykładów dobrej praktyki i najlepszych profesjonalistów w zawodzie, a tym samym wnieść wkład w jakość nauczania języka angielskiego w polskich szkołach.

Harmonogram konkursu był dość napięty- termin nadsyłania wniosków wypełnionych przez osoby zainteresowane kończył się pod koniec marca, a ogłoszenie listy 9 finalistów nastąpiło już w połowie kwietnia. Każdy z wybranych kandydatów miał za zadanie przygotować do 07.05.2018r. prezentację w dowolnej formie multimedialnej na temat swoich osiągnięć. W prezentacji naszej nauczycielki znalazły się czynności, które wykonuje ze swoimi uczniami na co dzień m.in. projekt eTwinning, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!