17 czerwca 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie Grupa Amatorska "JoSe" zaprezentowała się publiczności w przedstawieniu pt. "Koziołek Matołek w krainie bajek". Była to kolejna dawka rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Główną postacią był Koziołek Matołek, który w drodze do Pacanowa odwiedził trzy bajki: "Czerwonego Kapturka", "Królewnę Śnieżkę" oraz "Jasia i Małgosię". Koziołek przeżył wiele przygód, a mimo starań nie dotarł do Pacanowa i swoją podróż zakończył w Haczowie.

Całość przedstawienia, które obfitowało w żarty i wielkie poczucie humoru, przypadła do gustu dzieciom oraz dorosłej publiczności, która dwukrotnie wypełniła salę do ostatniego miejsca. Każdy kto przybył na ten spektakl przeżył fantastyczne chwile, a wielki trud włożony w przygotowanie występu został nagrodzony gromkimi brawami.

Po raz kolejny udało się zebrać fantastyczne grono utalentowanych, zdolnych osób, które pomimo codziennych obowiązków znalazły czas, aby sprawić dzieciom i dorosłym wiele radości.

Tego typu przedsięwzięcie nie tylko dostarcza rozrywki widzom, ale również zachęca do brania udziału w wydarzeniach kulturalnych, uwrażliwia na sztukę, a przede wszystkim angażuje dorosłych do pracy na rzecz lokalnego środowiska.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy zostali na chwilę aktorami, twórcami kostiumów i scenografii. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie za pomoc w realizację przedstawienia oraz niezawodnej publiczności.

Jolanta Błaż

Kolejny już spektakl w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej „JoSe” w Gminnym Ośrodku Kultury Wypoczynku w Haczowie został przyjęty bardzo ciepło i wypełnił Salę Widowiskową do ostatniego miejsca. To wspaniałe wydarzenie możliwe było dzięki bezinteresownej pracy wielu ludzi – aktorów, pomysłodawców i ich rodzin. Ich olbrzymia praca społeczna zasługuje na najwyższy stopień uznania i szacunku. Wyrażam olbrzymią wdzięczność dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację spektaklu pt. „Koziołek Matołek w krainie bajek” za poświęcenie swojego prywatnego czasu, na stworzenie fantastycznego przedstawienia, które w znaczący sposób podnosi jakość oferty kulturalnej w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Szczególne słowa podziękowania kieruję do inicjatorów grupy i pomysłodawców przedstawienia: Jolanty Błaż i Sebastiana Jakubczyka.

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie